Zobrazit vše

Aktuality

Filtrování
Náhledový obrázek novinky
7. 6. 2022
Léto plné slev

Využijte letní akce na kurzy z naší nabídky a ušetřete ve svém training budgetu nějakou tu korunu. 

Náhledový obrázek novinky
ITIL 22. 2. 2022
Udržitelnost v IT

Když si kupujete tričko, přemýšlíte o tom, zda bylo vyrobeno z recyklovatelného/udržitelného materiálu? Nešily ho náhodou malé děti v Číně? Recyklujete svůj odpad?

Náhledový obrázek novinky
Zabbix 15. 2. 2022
Zabbix 6.0 LTS

Zabbix LLC dnes oznámila vydání své nejnovější verze Zabbix Long Term Support (LTS). Zabbix 6.0 LTS přináší mnoho dlouho očekávaných funkcí a vylepšení. Verze LTS jsou hlavní součástí cyklu vydání Zabbix a mají garantovanou 5letou podporu poskytující další funkce, opravy a vylepšení po celou dobu životního cyklu.

Náhledový obrázek novinky
24. 1. 2022
Vyzkoušejte efektivní 30 minutové webináře zdarma

Bezplatné webináře jsou způsobem, jak získat nejnovější informace v krátkém čase a z pohodlí domova, nebo kanceláře. Během pouhých 30 minut získáte povědomí o novinkách, praktické ukázky, nebo cenné informace od našich špičkových odborníků. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá a registrovat se.

Náhledový obrázek novinky
19. 1. 2022
IT certifikace – pomáhají HR při náboru?

"Po 14 letech působení v IT vzdělávání jsem se setkala s řadou IT certifikací. K čemu vlastně technické certifikace slouží? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Usnadňují IT certifikáty práci HR nebo ji naopak komplikují?" Přečtěte si článek Martiny Dubcové, Business development managera KEY Trainings.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 12. 1. 2022
Jak vybrat správný base image do kontejneru

V tomto odborném článku vám IT architekt, odborný IT konzultant a lektor se specializací na Open source Jiří Snopek poradí, jak vybrat ten správný base image do kontejneru. Čerpá z vlastní zkušenosti a popisuje jednotlivé kroky.

Náhledový obrázek novinky
10. 1. 2022
KEY point – unikátní systém pro správu kurzů

Vytvořili jsme pro zákazníky unikátní systém "KEY point – managing system pro Learning & Development" napojený na naše webové stránky, který slouží k evidování plánovaných / absolvovaných školení a dosažených certifikací, nejen nám v KEY Trainings, ale především vám zákazníkům - oddělení lidských zdrojů a samotným účastníkům školení.

Náhledový obrázek novinky
ITIL 10. 1. 2022
ITIL a PRINCE2 zdražení od 1.2.2022, aneb jak ušetřit

Od 1.2.2022 společnost PeopleCert zdražuje své certifikace a mění pravidla zkoušek. Co to pro zákazníky znamená, jak za nákup školení a zkoušek ušetřit? Máme pro vás řešení. Pokud si u nás do 28.1.2022 zakoupíte školení se zkouškou ITIL 4 Foundation, nebo PRINCE2 Agile výrazně ušetříte.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 16. 12. 2021
Psychická odolnost – jak se psychicky otužit

„Vzchop se! Vykašli se na to. Když nejde o život, jde o nic. Uvidíš, to se vyřeší, za chvíli to bude dobré. Vzpomeň si, na tu paní, o které si nedávno četla ve zprávách, ta to měla fakt těžké. Hlavně se usmívej.“ Podobné věty si často říkáme nebo slýcháme od druhých, když prožíváme nějakou situaci, která je pro nás obtížná. A těch život přináší docela dost, ať už se jedná o rozchod s partnerem, nemoc, odmítnutí atd.. Jak se psychicky otužit a situace zvládnout co nejlépe?

Náhledový obrázek novinky
13. 12. 2021
Zachrání obor IT ženy? Jejich zájem o kurzy roste

Česká republika má stále jeden z nejmenších podílů žen v IT oproti zbytku vyspělých zemí. Podle statistik Ministerstva školství loni studovalo informatiku na vysokých školách zhruba 2 600 dívek, zatímco chlapců bylo skoro pětkrát víc. Podle vládní Strategie rovnosti žen a mužů na léta 2021–2030 je v oboru IT a komunikace pouze 24 % žen. Přitom právě diverzita je něco, co může v oboru jako je IT jedině prospět.

Náhledový obrázek novinky
Agile 7. 12. 2021
7 největších bludných balvanů agilních transformací

Často se setkáváme se zpackanými pokusy o implementaci Agile, Scrum, SAFe, Spotify a podobných metodik a musíme korigovat chybné nebo zavádějící tvrzení o agilním přístupu. Přitom Agile jako takový za nezdar transformací nemůže. Existuje řada vzdělaných, zkušených a rozumných lidí, kteří v tomto oboru chápou širší souvislosti a dokážou vás provést agilním pralesem. Sepsali jsme sedm největších a nejčastěji opakovaných mýtů agilních transformací.

Náhledový obrázek novinky
1. 12. 2021
Jak technologie ovlivňují vzdělávací sektor

Od doby, kdy pandemie Covid-19 náhle zastavila svět, se technologie stala ještě důležitější pro životy milionů lidí po celém světě. EdTech podněcuje zúčastněné strany v celém vzdělávacím ekosystému, aby uvažovali jinak. S výzvami způsobenými pandemií se urychlil přechod na „digitální výuku“, a to mělo za následek, že křivka přijetí technologií ve vzdělávacím sektoru po celém světě ohromně zrychlila.

Náhledový obrázek novinky
CompTIA 17. 11. 2021
Trendy v náboru na technologické pozice v ČR

Společnost CompTIA poskytla podrobný náhled na trendy v náboru v 10 zemích: Belgie, Nizozemsko, Česká republika, Polsko, Francie, Portugalsko, Německo, Rumunsko, Itálie, Španělsko. Podívejme se na hlavní poznatky týkající se náboru na technologické pozice v České republice.

Náhledový obrázek novinky
ITIL 25. 10. 2021
ITIL pohledem odborníka na implementaci procesů

Vyzpovídali jsme odborníka na implementaci procesů IT, ITIL experta a procesního specialistu v O2 IT Services s.r.o., Rudolfa Slabu. Dozvíte se, kdo by především měl v dané organizaci znát ITIL, jak velké společnosti by měli ITIL implementovat, a co z ITIL 4 stojí za povšimnutí. Dále jaká implementace ITILu pro něj byla nejzajímavější, a co ho samotného na procesech baví.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 7. 10. 2021
Je Openshift tou správnou volbou?

OpenShift je platforma pro provoz kontejnerů ve firemním prostředí. Usnadňuje standardizaci provozu vašich aplikací a současně zjednodušuje provoz a zvyšuje bezpečnost a spolehlivost provozu. Umožňuje vám přidělit vybraná oprávnění např. dodavatelským firmám a mít tak pod kontrolou větší část nebo celý vývojový cyklus aplikací. Současně vám přináší jednotný způsob monitoringu a sběru logů. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 5. 10. 2021
Akční nabídka školení open source do konce roku

Open source se stává standardní volbou IT oddělení po celém světě z důvodu nízkých nákladů a variabilitě funkcí. Připravili jsme pro vás akční nabídku školení open source za zvýhodněné ceny platné do konce roku 2021. Naše kurzy se soustředí na maximální využitelnost získaných znalostí v praxi. Ke všem kurzům obdržíte praktická cvičení vycházející z reálných scénářů z praxe a přístup  k labům.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 8. 9. 2021
Seznamte se, Linux

Linux je moderní operační systém, který je založený na otevřeném a svobodném přístupu ke zdrojovému kódu. Díky tomu je Linux šířen v podobě mnoha upravených distribucí, což např. u systému Windows od společnosti Microsoft není možné. Po instalaci vybrané linuxové distribuce nedostanete jen holý operační systém, ale obvykle také stovky aplikací určených k nejrůznějšímu použití.

Náhledový obrázek novinky
Microsoft 1. 9. 2021
Co je umělá inteligence a proč se jí začít věnovat co nejdříve

Není to tak dávno, kdy byla umělá inteligence (Artificial Intelligence - AI) slovním spojením výlučně z oblasti sci-fi, dnes je však díky cloudovým službám realitou na dosah ruky každého z nás. Ruku v ruce s Azure se naučila mluvit, poslouchat, rozumět a samostatně se rozhodovat a díky tomu všemu pomáhat a ulehčovat nám život. Už dnes je tichým pomocníkem vašich oblíbených e-shopů, či zkušeným rádcem vaší navigace, a zítra může být i mnohem víc – součástí něčeho, co vytvoříte VY!

Náhledový obrázek novinky
31. 8. 2021
Je IT vzdělávání opravdu drahou investicí?

Jak může zaměstnanec udržet krok v dnešní zrychlené době? Sledovat zprávy, číst noviny a sebevzdělávat se. Máte-li ve společnosti zaměstnance, který na sobě pracuje a chce své dovednosti rozvíjet, pak se s ním a díky němu bude posouvat i celá společnost. Managementu nemůžeme mít za zlé, že v této době šetří, škrtá pracovní pozice, škrtá finanční ohodnocení, škrtá budgety na vzdělávání. Při pohledu na vzdělávací plány je zřejmé, že první, co zruší, je rozpočet na IT kurzy, protože ty bývají nejdražší. Otázkou zůstává, zda firma tímto způsobem v dlouhodobém horizontu opravdu ušetří.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 19. 8. 2021
Jak si ulehčit návrat do kanceláře?

Někteří lidé strávili na home-office poměrně dost času, nastavili si nové rituály a denní rutinu. Náš mozek nerad něco mění, a tak můžeme pocítit vyšší úroveň stresu, úzkosti a obavy z návratu zpět do kanceláře. Zkuste si představit, že je to podobné, jako když se děti vrací po prázdninách zpět do školy. Někdo se bojí, někdo se těší. Pokud tedy nejste z fyzického návratu do práce zrovna nadšeni, tak vám dám několik tipů, jak si to můžete ulehčit.