Zobrazit vše

Aktuality

Filtrování
Náhledový obrázek novinky
Open Source 8. 9. 2021
Seznamte se, Linux

Linux je moderní operační systém, který je založený na otevřeném a svobodném přístupu ke zdrojovému kódu. Díky tomu je Linux šířen v podobě mnoha upravených distribucí, což např. u systému Windows od společnosti Microsoft není možné. Po instalaci vybrané linuxové distribuce nedostanete jen holý operační systém, ale obvykle také stovky aplikací určených k nejrůznějšímu použití.

Náhledový obrázek novinky
Microsoft 1. 9. 2021
Co je umělá inteligence a proč se jí začít věnovat co nejdříve

Není to tak dávno, kdy byla umělá inteligence (Artificial Intelligence - AI) slovním spojením výlučně z oblasti sci-fi, dnes je však díky cloudovým službám realitou na dosah ruky každého z nás. Ruku v ruce s Azure se naučila mluvit, poslouchat, rozumět a samostatně se rozhodovat a díky tomu všemu pomáhat a ulehčovat nám život. Už dnes je tichým pomocníkem vašich oblíbených e-shopů, či zkušeným rádcem vaší navigace, a zítra může být i mnohem víc – součástí něčeho, co vytvoříte VY!

Náhledový obrázek novinky
31. 8. 2021
Je IT vzdělávání opravdu drahou investicí?

Jak může zaměstnanec udržet krok v dnešní zrychlené době? Sledovat zprávy, číst noviny a sebevzdělávat se. Máte-li ve společnosti zaměstnance, který na sobě pracuje a chce své dovednosti rozvíjet, pak se s ním a díky němu bude posouvat i celá společnost. Managementu nemůžeme mít za zlé, že v této době šetří, škrtá pracovní pozice, škrtá finanční ohodnocení, škrtá budgety na vzdělávání. Při pohledu na vzdělávací plány je zřejmé, že první, co zruší, je rozpočet na IT kurzy, protože ty bývají nejdražší. Otázkou zůstává, zda firma tímto způsobem v dlouhodobém horizontu opravdu ušetří.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 19. 8. 2021
Jak si ulehčit návrat do kanceláře?

Někteří lidé strávili na home-office poměrně dost času, nastavili si nové rituály a denní rutinu. Náš mozek nerad něco mění, a tak můžeme pocítit vyšší úroveň stresu, úzkosti a obavy z návratu zpět do kanceláře. Zkuste si představit, že je to podobné, jako když se děti vrací po prázdninách zpět do školy. Někdo se bojí, někdo se těší. Pokud tedy nejste z fyzického návratu do práce zrovna nadšeni, tak vám dám několik tipů, jak si to můžete ulehčit.

Náhledový obrázek novinky
ITIL 10. 8. 2021
ITIL® 4 Foundation vám otevře cestu do světa IT

Svět IT je tajemný a plný zkratek a procesů o kterých obyčejný smrtelník obvykle nic neví. Chcete-li do IT světa vstoupit a pracovat v něm, budou se vám hodit znalosti a certifikace ITIL® 4 Foundation. ITIL je „návod, jak dobře dělat IT ve firmách.“ S mezinárodně platným certifikátem od společnosti Axelos se můžete uplatnit například ve velkých nadnárodních společnostech, u IT vendorů a partnerů nebo ve státní správě.

Náhledový obrázek novinky
Projektové řízení 29. 7. 2021
Principy PRINCE2® pro řízení projektů IT

PRINCE2® byl vytvořen, aby odstranil pochybnosti a dohady při řízení projektů. Tato metoda nabízí sedm principů, které dobře fungují při podpoře IT projektů.

Náhledový obrázek novinky
Microsoft 21. 7. 2021
Osvojte si základy Microsoft Azure

Azure nabízí neustále se rozšiřující sadu cloudových služeb, které mohou společnostem pomoci splnit jejich obchodní výzvy. Nabízí svobodu budovat, spravovat a nasazovat aplikace v rozsáhlé globální síti pomocí oblíbených nástrojů a rámců organizace. To otevírá mnoho příležitostí pro IT profesionály v závislosti na jejich talentu a zájmech.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 13. 7. 2021
Co přinesl Home office? Spojeni přes internet, ale odpojeni lidsky

Z mnohých výzkumů vyplývá, že přechod práce do online prostředí povahu sociálního kapitálu (souhrnu kontaktů, které můžeme efektivně využít, protože se známe s jinými lidmi) změnil. Zaměstnanci na jednu stranu vykazují více schůzek než kdy dříve, ale na druhou stranu hlásí větší izolaci v důsledku „menšího“ spojení s druhými, což je znejišťuje a mění jejich chování.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 24. 6. 2021
Nové kurzy osobního rozvoje a prezentačních dovedností

Ve spolupráci s lektorkami, psycholožkami a koučkami Radkou Loja a Olgou Lošťákovou, jsme do naší nabídky zařadili nová školení osobního rozvoje a prezentačních dovedností. Poznejte sami sebe, naučte se lépe zvládat emoce, pracovat s myšlením i podvědomím, se stresem a efektivně komunikovat. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 23. 6. 2021
Automatizace Ansiblem, aneb playbookem ke svobodě

Způsobů, jak automatizovat procesy v IT je několik. Tam, kde nemůžeme (např. z technických důvodů) přejít do kontejnerů a na OpenShift, nám pomůže ten nejznámější - Ansible. Ansible je nejjednodušší způsob automatizace aplikační IT infrastruktury. Dokáže obsloužit mnoho serverů, snížit lidskou chybovost, zrychlit dodání služby zákazníkovi a šetřit tak čas vašemu IT oddělení.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 17. 6. 2021
Návaznost školení OpenShift, Ansible, Linux a kontejnery

Pro lepší orientaci v našich kurzech zaměřených na OpenShift, Linux, Ansible a Kontejnery, jsme pro vás připravili přehlednou mapu doporučených návazností školení.

Náhledový obrázek novinky
Machine Learning 3. 6. 2021
Objevte výhody Machine Learning

Machine Learning, česky „strojové učení“ umožňuje společnostem být efektivní, vyhledávat vzory v datech, automatizovat a dělat rozhodnutí s minimálním zásahem člověka. Naučené algoritmy řeší definované úkoly v reálném čase a na základě vstupních dat. Zároveň se na nových datech učí a přizpůsobují se změně podmínek.

Náhledový obrázek novinky
DevOps 24. 5. 2021
DevOps nová móda, nebo užitečný "nástroj" pro IT?

V IT máme nové zaklínadlo - DevOps. Po ITIL, Agile, ISO, bezpečnost, ServiceDesk, SLAčka...ještě nutně potřebujeme DevOps. Proč? No protože se o DevOps mluví, konkurence se chlubí, že DevOps zavádí, nebo už má zavedený, zákazníci vyhrožují, že když nebudeme mít DevOps, tak nás nechtějí. Je DevOps nová móda, nebo užitečný "nástroj" pro IT? A "co" vlastně DevOps vůbec je? 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 17. 5. 2021
Školení OpenShiftu vám zajistí nepostradatelnost

Jste systémový administrátor? Máte obavy ze ztráty práce? Naučte se pracovat s OpenShiftem. Díky automatizaci a OpenShiftu získáte nepostradatelné místo ve firmě na mnoho dalších let. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 12. 5. 2021
Automatizace a modernizace IT přináší nové požadavky na stávající role

Připravili jsme pro vás rozhovor s Jiřím Snopkem, jedním z prvních lektorů společnosti KEY Trainings, který se specializuje na kurzy Open source. Pro naše studenty připravil mnoho kurzů, které kombinují teoretické znalosti s jejich praktickým použitím. Výsledky tohoto přístupu se ukazují jako velice efektivní. Studenti jsou schopni takto nabyté znalosti okamžitě uplatnit v praxi.

Náhledový obrázek novinky
Microsoft 11. 5. 2021
10 věcí, které získáte díky certifikaci Microsoft

Po odbornících na Microsoft je vysoká poptávka a celosvětově uznávané certifikace Microsoft slouží k ověření a potvrzení potřebných znalostí. Co navíc získáte, pokud se rozhodnete stát se certifikovaným IT odborníkem?

Náhledový obrázek novinky
CompTIA 5. 5. 2021
16 nejlepších pozic IT podpory pro rok 2021

Prvním krokem ke kariéře v oblasti informačních technologií je často pozice „IT support“. Ze zdánlivě nekonečného seznamu pracovních pozic v této oblasti sestavil výzkumný tým CompTIA přehled 16 nežádanějších pracovních pozic v oblasti IT podpory seřazených od nejčastěji hledaných v roce 2020.

Náhledový obrázek novinky
Zabbix 3. 5. 2021
Přehled Zabbix webinářů do konce roku 2021

Zabbix nabízí bezplatné webináře k monitorovacímu systému Zabbix. Témata webinářů pokrývají oblasti jako je: architektura Zabbix monitoringu, možnosti nastavení, oblasti aplikace, škálovatelnost a výkon a další.

Všechny webináře jsou určeny pro širokou veřejnost, ale v některých případech může být vyžadována předchozí znalost tohoto řešení, abyste obsahu plně porozuměli, mohli se zapojit do diskuse a webináře tak pro vás byly skutečně přínosné.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 27. 4. 2021
Video - Automatizovaná instalace OpenShiftu

Instalace OpenShiftu byla donedávna jakási magická záležitost, kdy bylo potřeba najmout si externí firmu, která vám OpenShift zprovoznila a vy mohli fungovat. S automatizovanou instalací je vše jinak. Jiří Snopek se ve videu podělí o vlastní zkušenosti s automatizovanou instalací. Dozvíte se, jak automatizovaná instalace funguje, jak probíhá celý proces, jak díky automatizaci ušetříte náklady a stanete se rychlejšími.

Náhledový obrázek novinky
CompTIA 22. 4. 2021
CompTIA eLearningový program

CompTIA CertMaster Learn je oficiální řešení samostudia formou eLearningu, které pomáhá studentům získat znalosti a praktické dovednosti potřebné ke zlepšení výkonu a dosažení úspěchu.