Zobrazit vše

10 věcí, které získáte díky certifikaci Microsoft

Po odbornících na Microsoft je vysoká poptávka a celosvětově uznávané certifikace Microsoft slouží k ověření a potvrzení potřebných znalostí. Co navíc získáte, pokud se rozhodnete stát se certifikovaným IT odborníkem?

1. Uznání od lídra v oboru

Společnosti se stále více spoléhají na technologie a služby společnosti Microsoft, aby udrželi důležité aplikace a procesy v provozu a běhu. Používají více než dvakrát tolik řešení od společnosti Microsoft než od nejbližšího konkurenta. Po odbornících na Microsoft je vysoká poptávka. Certifikace Microsoft potvrzuje vaši schopnost pracovat v moderní digitální společnosti.

2. Pevný základ

Společnost Microsoft vytvořila tři typy rozdělení certifikací podle rolí, odborností a oblastí.

  • Nově začínají být zkoušky a celé certifikace Microsoftu seskupovány zejména podle typických uživatelských rolí ve firmě. Role-based certifications pro Admina, Developery, Architekty, DevOps, Dataře, atd.
  • Dále jsou seskupeny dle produktových (cloudových) oblastí, solutions areas: Apps and Infrastructure, Data and AI, Modern Workplace, Business Applications
  • Nakonec samozřejmě i znalostní úrovně (Fundamentals, Associate, Expert).

Fundamentals certifications jsou pak většinou nejjednodušší, nevyžadují vysokou technickou znalost a jsou určené projekťákům, technickým obchodníkům, managementu IT skupin.

3. Práci, kterou jste vždy chtěli

Více než polovina osob s rozhodovacími pravomocemi v oblasti IT věří, že hlavními výhodami certifikovaných jednotlivců je jejich schopnost pomáhat překlenout mezeru v organizačních dovednostech v neustále se měnícím technologickém prostředí. Když do svého životopisu přidáte certifikaci Microsoft získáte výhodu, kterou potřebujete pro získání dalšího zaměstnání. 19 % technických odborníků tvrdí, že jim certifikace pomohla získat novou práci.

4. Vyšší výdělek

Chcete vyšší plat? Asi 35 % technických odborníků tvrdí, že získání certifikátu vedlo ke zvýšení jejich platu a 26 % uvádí, že pomohlo k získání povýšení. Certifikovaní IT profesionálové získávají pracovní uplatnění o více než 50 % rychleji než ti necertifikovaní.

5. Velmi žádoucí nové dovednosti

Výzkum ukazuje, že IT profesionálové, kteří dosáhli příslušné technické certifikace věří, že odhodlání, tvrdá práce a ochota používat nové nástroje jim pomůže k získání technologický kompetencí. A tomu se říká „růstové myšlení“. Techničtí odborníci s růstovým smýšlením dávají energii do učení a používání nových dovedností, které mohou být přínosem pro jejich zaměstnavatele a zaplnit mezery v klíčových dovednostech. 91 % certifikovaných technických odborníků věří, že úsilí, které zaměstnanci věnují získávání nových dovedností, silně přispívá k jejich úspěchu.

6. Novou kariéru

Role-based certifikace vám poskytnou profesionální náskok tím, že vám poskytnou celosvětově uznávané důkazy o zvládnutí dovedností. Certifikace Microsoftu mohou být vaší vstupenkou na rostoucí cloudový trh. Microsoft Azure totiž představuje 17 % celosvětového cloudového trhu a rychle roste. 

7. Důvěryhodnost v éře cloudu

Po cloudových počítačových dovednostech je velká poptávka. 60 % organizací plánovalo v roce 2019 investovat do cloud computingu. To je o 20 % více než v předchozím roce. 58 % IT oddělení po celém světě říká, že Microsoft Azure je klíčovým faktorem zvýšených investic do cloudu. Získání certifikace Microsoft vám pomůže být součástí této příležitosti k růstu.

8. Nekonečný obdiv vašeho zaměstnavatele

Certifikace vám může pomoci vyniknout. 90 % podnikatelů s rozhodovací pravomocí po celém světě tvrdí, že certifikovaní zaměstnanci přinášejí větší hodnotu než byl náklad spojený s pořízením certifikace. Certifikovaný personál dokáže odstranit mezery v dovednostech a lépe uspokojovat potřeby klientů, je produktivnější a projekty jsou hotové rychleji.

9. Sebevědomí a respekt

Certifikace vám mohou pomoci cítit se více sebejistě, mít větší radost z vaší práce. 67 % technických odborníků tvrdí, že certifikace zvyšuje sebedůvěru. 41 % je se svou prací spokojenější a pomohlo jim to získat respekt u zaměstnavatelů a kolegů. A 35 % uvedlo, že díky certifikaci jsou více nadšeni a optimističtější ohledně své kariéry. Získání certifikace Microsoft je investicí do sebe a do vaší kariéry.

10. Uznání a doporučení

Vaši kolegové, kteří se zapojili do získávání certifikací, věří, že toto úsilí stojí za to. Certifikovaní jednotlivci viděli výhody ve svém vlastním životě a kariéře. Více než 90 % certifikovaných technických odborníků tvrdí, že by doporučilo certifikaci kamarádovi nebo kolegovi, který chce posunout svou kariéru v oblasti související s technologiemi.


V naší nabídce najdete školení, která vás připraví na certifikační zkoušky Microsoft. Stačí si jen vybrat oblast, která vás zajímá, např. AI, Azure, DataPlatform, Dynamics, Security, Microsoft 365, PowerBI, Power Platform, PowerShell a další.

Pokud potřebujete pomoci s výběrem toho správného školení, neváhejte se na nás obrátit a využít našeho poradentství.

Zdroj článku: Microsoft Learn "10 reasons to earn a Microsoft Certification"


Proč s námi