Zobrazit vše

Budování kariéry v IT je lukrativní a bezpečný krok i během pandemie

Pokud máte pocit, že vaše současná profese vám už nevyhovuje a že je čas na změnu kariéry, níže najdete 3 hlavní důvody, proč je IT kariéra bezpečnou volbou i uprostřed pandemie.

Zdroj článku: zpráva CompTIA Industry Outlook 2021.

1. IT průmysl roste a je stabilní

Přestože IT průmysl byl v roce 2020 limitován škrty v rozpočtu, omezenými výdaji a odklady velkých projektů, rok 2021 se jeví jako slibný rok. CompTIA Industry Outlook 2021 uvádí, že pokud současné finanční trendy v IT zůstanou na správné cestě, průmysl se brzy vrátí k tempu růstu, jaké zažívalo před pandemií.

I přes globální krizi v oblasti zdraví bylo na konci roku 2020 přijato velké množství IT profesionálů. IT společnosti ve Spojených státech v prosinci zvýšily zaměstnanost o 22 200 pracovníků a podle CompTIA zároveň vzrostly pracovní místa v IT o 391 000 pozic (Zdroj: Zpráva Tech Jobs zveřejněna 8. ledna 2021).

2. Poptávka po odbornících na kybernetickou bezpečnost je silná

COVID-19 nás hodně naučil o kybernetické bezpečnosti, včetně toho, jak dobře si uvědomují kyberzločinci o dopadu, který COVID-19 měl a nadále má na svět businessu. Firmy ve snaze zůstat nad vodou se mohou soustředit na produktivitu, nikoli na kybernetickou bezpečnost.

Velký počet zaměstnanců nyní také pracuje na dálku, což vyvolalo další obavy ohledně zabezpečení dat. To se stalo problémem pro některé společnosti a velkou příležitostí pro technické specialisty, kteří mají potřebné dovednosti předcházet a zmírňovat kybernetické útoky. Experti v oblasti kybernetické bezpečnosti si tak mohou podle Forbes zvýšit svůj plat o více než 15 000 $.

3. Společnosti potřebují pomoc s přizpůsobením se rychlé digitální transformaci

COVID-19 urychlil digitální transformaci:

  • Práce na dálku. Společnosti museli umožnit svým zaměstnancům práci z domova a rychle přijmout nové technologie, které usnadňují home office.
  • Změny infrastruktury, jako je upgrade sítí, aby bylo možné integrovat nové technologické nástroje do stávajících systémů. Do budoucna budou společnosti muset pokračovat v rychlých změnách infrastruktury, což je příležitostí pro profesionály v oblasti IT se specializovanými znalostmi v oblasti návrhu a údržby infrastruktury.

K získání svého prvního zaměstnání v oblasti IT nutně nepotřebujete diplom, potřebujete základní IT certifikaci, která prokáže, že máte dovednosti, které zaměstnavatelé hledají.

Začněte s kurzy a certifikacemi CompTIA, které naleznete v naší nabídce a které jsou zaměstnavateli široce vyhledávané a uznávané. 


Proč s námi