Zobrazit vše

Hlavní rozdíly mezi strojovým učením a umělou inteligencí

Strojové učení (ML) a umělá inteligence (AI) jsou příbuzné obory, ale není to totéž. Umělá inteligence je širší obor, který zahrnuje mnoho různých technologií, včetně strojového učení. Přečtěte si, jaké jsou kllíčové rozdíly mezi strojovým učením a umělou inteligencí.


AI
  • Umělá inteligence je odvětví počítačové vědy, které se zabývá vytvářením inteligentních strojů, které mohou provádět úkoly, jenž  by normálně vyžadovaly lidskou inteligenci. Strojové učení je podmnožinou umělé inteligence, která zahrnuje trénovací algoritmy, které se učí z dat, aniž by byly explicitně naprogramovány.
  • Umělá inteligence se zaměřuje na vytváření inteligentních systémů, které se mohou rozhodovat, uvažovat a rozumět přirozenému jazyku. Strojové učení se zaměřuje na používání algoritmů k nalezení vzorů v datech a vytváření předpovědí nebo klasifikací na základě těchto vzorů.
  • Umělá inteligence má široký rozsah a může zahrnovat mnoho různých technologií, jako jsou systémy založené na pravidlech, zpracování přirozeného jazyka a počítačové vidění. Strojové učení má užší rozsah a konkrétně se týká použití algoritmů k učení z dat.
  • V umělé inteligenci jsou systémy obvykle navrženy a programovány lidmi s určitou úrovní autonomie. Ve strojovém učení jsou algoritmy trénovány pomocí dat a systém v průběhu času zlepšuje svůj výkon, protože je vystaven většímu množství dat.
  • Umělá inteligence zahrnují chatboty, autonomní vozidla a osobní asistenty jako Siri a Alexa. Mezi příklady strojového učení patří systémy doporučení, detekce podvodů a klasifikace obrázků.

Ve stručnosti můžeme říci, že strojové učení je podmnožinou umělé inteligence, která zahrnuje trénovací algoritmy pro učení z dat, zatímco umělá inteligence je širší obor, který zahrnuje mnoho různých technologií pro vytváření inteligentních systémů.

Vyberte si z našich nejnavštěvovanějších kurzů na umělou inteligenci

Název Kód Jazyk Délka Forma Termín konání Cena
Úvod do strojového učení KT21110284-0003 cz 2 dny
učebna
Kurz probíhá prezenčně v učebně s lektorem.
učebna
otevřený termín 7 990 Kč
Umělá inteligence pro manažery KT21110292-0001 cz 1 den
učebna
Kurz probíhá prezenčně v učebně s lektorem.
učebna
otevřený termín 4 990 Kč
Konvoluční neuronové sítě a zpracování obrazu KT21110286-0003 cz 1 den
učebna
Kurz probíhá prezenčně v učebně s lektorem.
učebna
otevřený termín 3 990 Kč
Časové řady KT21110287-0003 cz 1 den
učebna
Kurz probíhá prezenčně v učebně s lektorem.
učebna
otevřený termín 3 990 Kč
Machine Learning Bootcamp KT21110288-0003 cz 5 dnů
učebna
Kurz probíhá prezenčně v učebně s lektorem.
učebna
otevřený termín 17 990 Kč
Proč s námi