Zobrazit vše

Zabbix 6.0 LTS

Zabbix LLC dnes oznámila vydání své nejnovější verze Zabbix Long Term Support (LTS). Zabbix 6.0 LTS přináší mnoho dlouho očekávaných funkcí a vylepšení. Verze LTS jsou hlavní součástí cyklu vydání Zabbix a mají garantovanou 5letou podporu poskytující další funkce, opravy a vylepšení po celou dobu životního cyklu.

Vzhledem k tomu, že Zabbix se používá po celém světě pro mnoho různých případů použití a infrastruktur různých velikostí, cílem vydání Zabbix 6.0 LTS je poskytnout nejžádanější funkce pokrývající mnoho různých aspektů monitorování. Cílem nových funkcí je poskytnout přidanou hodnotu poskytovatelům obchodních služeb, týmům DevOPS a ITOps a také zlepšit celkový pracovní postup monitorování a poskytnout nové poznatky na mnoha různých úrovních. Mezi hlavní funkce přidané v Zabbix 6.0 LTS patří:

Zabbix Authorized Reseller


  • Přidaná hodnota pro váš obchod  - Monitorování služeb prošlo zásadním přepracováním. Zabbix 6.0 LTS si klade za cíl poskytnout další hodnotu pro podnikání uživatelů pomocí nových funkcí monitorování podnikových služeb (BSM). Business Service monitoring kombinuje flexibilitu, výkon a vylepšené UI/UX, aby koncovým uživatelům poskytly nástroje, které potřebují k monitorování jejich podnikových služeb, provádění automatické analýzy hlavních příčin, monitorování úrovní SLA pro firmy a další.
  • Podpora clusteru serveru Zabbix - Out-of-the-box řešení vysoké dostupnosti umožňuje uživatelům Zabbix nasadit cluster Zabbix Server HA bez použití jakýchkoli externích nástrojů. Uživatelé nyní mohou nasadit jeden nebo více záložních uzlů, k eliminaci prostojů během neplánovaných výpadků, upgradů serveru nebo jiných úloh údržby.
  • Uvedení strojového učení - Díky Zabbix machine learning, je detekce anomálií a monitorování základních hodnot nyní jednodušší než kdy dříve. Naším cílem bylo poskytnout jednoduchou, ale flexibilní sadu funkcí, které umožní uživatelům vyhnout se definici prahu statického problému a místo toho se spolehnout na strojové učení Zabbix.
  • Kubernetes monitoring - Vzhledem k tomu, že kontejnery a systémy orchestrace kontejnerů jsou ve světě IT stále více rozšířené, bylo pro nejnovější vydání Zabbix LTS nesmírně důležité poskytnout adekvátní monitorovací řešení pro takové infrastruktury. Vydání Zabbix 6.0 LTS poskytuje týmům DevOPS prostředky potřebné k monitorování takových prostředí. Díky podpoře monitorování interních komponent pod, node a Kubernetes mají uživatelé Zabbix nyní možnost sledovat své instance Kubernetes na více úrovních.
  • Vylepšený sběr dat a vizualizace - Zabbix 6.0 LTS je dodáván s mnoha novými šablonami pro oblíbené dodavatele, jako jsou Dell, Cisco, F5, Cloudflare a mnoho dalších. Kromě vylepšeného sběru dat poskytuje nová verze také mnoho nových způsobů vizualizace shromážděných dat. Týmy ITOps naleznou velkou hodnotu ve schopnosti definovat geografické mapy a naplnit je sledovanými entitami a získat lepší přehled o stavu infrastruktury společnosti. Toto vydání také poskytuje podrobnější pohled na shromážděná data díky zbrusu nové sadě widgetů, jako jsou přehledy dat Top N a Bottom N, vylepšené vektorové grafy, vizualizace stavu SLA a další.
  • Aktualizované školení a služby upgradu - Spolu s vydáním verze Zabbix 6.0 LTS nabízí Zabbix aktualizovanou sadu odborných školení navržených pro Zabbix 6.0 LTS. Kurzy pokrývají všechny funkce Zabbix 6.0 LTS - od učení se GUI až po nasazení komplexních distribuovaných prostředí a učení se vnitřním funkcím interních procesů Zabbix. Zabbix LLC také poskytuje službu upgradu uživatelům, kteří si přejí upgradovat svou instanci Zabbix ze své aktuální verze na Zabbix 6.0 LTS - plně zdokumentovaná, s ohledem na osvědčené postupy.
  • Kromě nových funkcí obsahuje Zabbix 6.0 LTS také mnoho vylepšení UI/UX, vylepšení výkonu a novou sadu monitorovacích šablon a integrací pro nejoblíbenější dodavatele. Kromě funkcí a vylepšení přidaných v Zabbix 6.0 LTS přináší tato verze také změny z předchozích verzí jiných než LTS - Zabbix 5.2 a Zabbix 5.4, do nové verze LTS.
Zabbix 6.0

Proč s námi